menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
در چه مواردی پیوند ابرو امکان پذیر است
سه شنبه ۲ آذر ۹۶ - ۱۲:۲۴
(0 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

در چه مواردی پیوند ابرو امکان پذیر است

در چه مواردی پیوند ابرو امکان پذیر است

 

 

ایران هیر : کاشت ابرو و پیوند آن در صورت ریز ابرو امکان دارد که همانطور که می دانید کاشت ابرو با پیوند آن مراحل خاصی دارد و هر کدام تحت شرایطی امکان پذیر است همراه ما باشید با بیان این که در چه مواردی پیوند ابرو امکان پذیر است .

 

مواردی که در آن امکان پیوند ابرو وجود دارد :

  1. در صورتی که قسمتی از ابرو بریزد و تا مدت یک سال رشد مجدد نداشته باشد مانند بیماران پوستی و یا کسانی که خالکوبی کردند و ابرو دچار ریزش دائمی شده می توانند پیوند ابرو کنند .
  2. افرادی که خط شکستگی در ابرو داشته باشند می توانند پیوند ابرو کنند .
  3. کسانی که ابرو های کم پشت دارند نیاز به پیوند ابرو پیدا می کنند در این پیوند ابرو از موهای سر استفاده می شود که رویش دائمی دارند و مرتب نیاز به اصلاح دارند.  پیوند ابرو بسیار اختصاصی است و نیاز به آشنائی کامل جراح با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف دارد, به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیر صحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی میگردد.

دانستنی هایی درباره روش پیوند ابرو

برای کاشت ابرو در قسمتی که ابرو نیاز به کاشت مو دارد برش های خیلی کوچکی ایجاد می کنند .در این برش های ریز گیره سفتی چهت پیوند های تکی مو بوجود می آورد . به‌منظور اینکه بهترین نتایج طبیعی بوجود آید, طبیعی به‌نظر رسیدن جهت و پراکندگی بسیار مهم است. رشد موهای کاشت شده در ابرو از الگوی موی سر پیروی می‌کند. موهای کاشت شده ابرو دائمی هستند و بطور مداوم رشد می‌کنند و نیاز دارند تا اغلب بیشتر از موی ابروی عادی اصلاح شوند. بیماران ممکن است به ٣۰۰ تا ١۰۰۰ پیوند فولیکولی مو برای هر ابرو نیاز داشته باشند. تعداد مو ممکن است بر اساس جنسیت و پیشینه قومی بیمار و بالاخره مشخصه‌های صورت فرد متفاوت باشد.

 

پرسش و پاسخ به رایج ترین سوال هایی که در زمینه کاشت ابرو می شود

کدام افراد می توانند پیوند ابرو انجام دهند ؟

به افرادی که به دلیل اصلاح بیش از اندازه و یا بیماری تیروئید ابروهایشان کم پشت شده و یا نازک پیشنهاد می کنیم پیوند ابرو انجام دهند .

 

عمل پیوند ابرو چگونه است ؟

در پیوند ابرو ، ابرو ها به طور خاص و جداگانه طراحی می شود طوری که با صورت بیمار هماهنگ باشد . که در این زمینه نظر بیمار نیز مدنظر است . علاوه بر این به ضخامت مناسب، شکل قوس، طول ابرو و فاصله بین آن‌ها هم توجه می‌کند.

در عمل جراحی پیوند ابرو متخصص مورد نظر از روش های واحد فولیکولار (FUT) یا برداشت واحد فولیکولار (FUE)، در این قسمت برای گرافت های اهداکننده از قسمت پشت سر و قسمت های بدن گرفت می شود . سپس برش‌های ریزی روی ناحیه‌ی دریافت‌کننده ایجاد می‌شود و جراح گرافت‌های اهدایی را در آن برش‌ها جایگزین می‌کند.

بیمار از اول تا پایان عمل باید بیدار و هوشیار باشد و برای این منظور قبل از عمل به بیمار داروی آرام بخش داده می شود و به صورت تزریقی داخل وریدی (IV) انجام نمی شود .

 متخصص چگونه شکل ابرو قبل عمل تعیین می کند ؟

در این جا برای تعیین شکل ابرو خود بیمار تصویری از ابرویی که دوست دارد را همراه خود می آورد . و یا عکس های قبل خود را با ابرو های قبل پیوند به پزشک ارائه می دهد . با این حال، علاوه بر توجه به هر آن چه که بیمار در اختیار پزشک قرار می‌دهد، جراح تناسب و هماهنگی مدل و شکل ابرو با ویژگی‌های صورت بیمار را قطعاً در نظر می‌گیرد. در روز جراحی، شکل ابروها در جای خود روی صورت بیمار کشیده می‌شود و بیمار تایید می‌کند که آیا آن را دوست دارد یا خیر.

چقدر مریض نیاز به استراحت دارد بعد عمل پیوند ابرو ؟

در عمل پیوند ابرو بیمار نیاز ندارد مدت طولانی استراحت کند اما تا زمان کاهش تورم بهتر است مراقب باشد . که این تورم بعد از یک تا دو روز بهتر می شود . حتی امکان دارد شاهد خراش‌هایی روی ناحیه‌ی جراحی شده باشید. خارش و احساس سوزش خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد، اما به احتمال زیاد موقت است و به راحتی با لوسیون موضعی قابل درمان خواهد بود.

 ناحیه اهدا کننده و برداشته شده گرافت ها امکان بروز کچلی است ؟

جواب این سوال این است که به هیچ وجه چنین نمی شود و متخصص در هنگام انتخاب مو مراقب تراکم مو و این که طوری انتخاب کند که کچلی ایجاد نشود .در ضمن، در روش FUT سنتی، جراح محل برداشت و کاشت تارهای مو را به گونه‌ای طراحی و انتخاب می‌کند که هیچ جای زخم آشکاری به جا نماند.

جراحی پیوند ابرو را چه کسانی انجام می دهند ؟

پیوند ابرو توسط متخصصان پیوند مو صورت می گیرد و باید بسیار در انتخاب جراح دقت کنید که بهترین متخصص کاشت ابرو با مهارت و تجربه زیاد را انتخاب کنید .

 

زمان دقبق عمل کاشت ابرو چقدر است ؟

این زمان بسته به کلینیک مورد نظر دارد و در اکثر جاها بین ۴ تا ۵ ساعت زمان می برد و بیشتر این وقت صرف برداشتن گرافت های مو می شود و نصف دیگر آن صرف کاشت ابرو می شود .

 

این پیوند ابرو و کاشت آن درد دارد ؟

لازم است بدانید این عمل چون با داروی بی حسی صورت می گیرد درد ندارد و هنگام تمام شد اثر این بی حسی سوزش کمی احساس می کنید .

 

مقدار گرافت که برای پیوند ابرو نیاز است چه تعداد است ؟

برای کاشت ابرو و پرکردن قسمت خالی و هم چنین پنهان کردن زخم ابرو تقریبا دوازده گرافت لازم است و برای این که شکل ابرو را تغییر دهیم حدود۵۰ تا ۲۵۰ گرافت لازم است تعداد گرافت‌ها  بسته به حجم مورد نظر، تراکم و شکل ابروها اندکی متفاوت خواهد بود.

چه عوارض و خطراتی پیوند ابرو می تواند داشته باشد ؟

کاشت ابرو ریسک چندانی ندارد اما در مواردی خیلی کم امکان دارد ابرو مانند حالت و شکلی که مدنظر بیمار بوده نباشد که می شود به تارهای موی پیوندی حالت دلخواه داد . با این حال، در بدترین حالت، می‌توان تار موی ابرو را با موچین اصلاح کرد. بروز تورم بعد از عمل هم احتمال بسیار زیادی دارد، اما بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

زمانی بهبودی پس از عمل پیوند ابرو چه مقدار است و بیمار از چه زمانی می تواند به کارهای روزانه خود برسد؟

این عمل نیاز به استراحت در حد دو روز دارد و بیمار می تواند کار روزانه خود را بعد دو روز آغاز کند . و تورم در قسمت برداشت گرافت های پیوندی بعد ۵ روز خوب می شود .

 

بعد از پیوند ابرو چه زمان طول می کشد شاهد نتیجه عمل باشید ؟

این را بدانید گرافت های مو در دو ماه اول قبل از رشد موهای جدید دچار ریزش زیاد می شود که در مدت ۴ تا ۶ ماه به رشد کامل می رسد و این رشد ادامه خواهد داشت .

 

پیوند ابرو چه مقدار هزینه نیاز دارد؟

لازم است بدانید هزینه پیوند ابرو در کلینیک های مختلف متفاوت است و این هزینه بسته به تعداد گرافت و هزینه مورد نیاز دست مزد متخصص دارد . بیمار به ازای هر گرافت باید مبلغ مشخصی پرداخت کند و قیمت گرافت‌ها بسته به اینکه در چه منطقه و در چه کشوری زندگی می‌کنید متفاوت خواهد بود.

این پیوند ابرو تا چه زمان دوام دارد ؟

این کاشت ابرو با موی طبیعی است و رشد دائمی دارد و مانند موهای دیگر نقاط بدن رشد می کند و پیوند ابرو مانند ابرو طبیعی است و بلند تر نمی شود چون تارهای موی کاشته شده ویژگی‌ها و مشخصه‌های موهای اطراف خود را می‌گیرند. برای نگه داشتن طول و شکل مناسب و دلخواه ابرو احتمالاً باید مثل ابروی طبیعی آن را اصلاح کنید.

 

 

مطالب مرتبط

فاکتورهای هزینه کاشت ابرو

دانستنی هایی درباره مشکلات کاشت ابرو

 

 

گردآوری : www.iranhair.net

مطالب مرتبط
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه 500 هزار تومانی فقط تا 10 آذر ماه فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینیک رز تخصصی ترین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید