menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
کاشت مو به روش غیر جراحی FIT
پنج شنبه ۲ آذر ۹۶ - ۱۲:۱۱
(3 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

کاشت مو به روش غیر جراحی FIT

 ریزش مو و درمان آن به روش FIT

نمایی از ریزش مو و درمان آن به روش FIT

وبسایت ایران هیر این افتخار را دارد تا شما عزیزان را با انواع روش های درمان ریزش مو و بروزترین شیوه های کاشت مو آشنا کند. در ادامه مباحث مربوط به بیماری ریزش مو و روش های پیشنهادی ما برای درمان آن شما را با آشنایی با روش ویژه کاشت مو به روش غیر جراحی FIT دعوت می نمائیم.

کاشت مو به روش غیر جراحی FIT در بسیاری از موارد تحت نظر متخصصان پوست انجام می گیرد و از مراحل ویژه و دقیقی برخوردار است. در سال ۲۰۰۲ در کشور آمریکا رایج شد. در کاشت مو به روش غیر جراحی، واحد فولیکولی توسط وسیله ظریفی به نام پانچ یک به یک از پشت سر خارج می شود و در ناحیه طاسی کاشته می شود در نتیجه نیازی به جراحی پشت سر نیست. در این روش خط بخیه در پشت سر وجود ندارد بلکه در محل برداشت هر یک از فولیکول ها نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می ماند که قابل مشاهده نیست به همین دلیل افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند بسیار مناسب کاشت مو با این روش هستند.

مراحل کاشت مو با روش غیر جراحی FIT

کوتاهی مو با ماشین

نمونه ای از کوتاهی مو با ماشین

۱-برداشت فولیکول های مو از پشت سر: ابتدا موهای سر به طور کامل با ماشین کوتاه می شود. سپس قسمت برداشت مو ها در پشت سر علامت گذاری می شود. موهای این قسمت در برابر اثرات هورمون های مردانه مقاوم هستند و هرگز ریزش پیدا نمی کند. سپس خط رویش مو در جلوی سر طراحی می گردد. طراحی مو بسیار حساس و مهم است. اگر این خط درست و اصولی طراحی شود نتیجه عمل کاملا طبیعی خواهد بود و در آینده کسی متوجه کاشت مو فرد نخواهد شد.

کاشت مو به روش FIT

نمونه ای از کاشت مو به روش FIT

در نهایت بیمار به اتاق عمل راهنمایی می گردد و بر روی تخت دراز می کشد. در اتاق عمل پوست سر ضدعفونی می شود و برای بی حس نمودن پوست از لیدوکایین استفاده می نمایند. سپس با استفاده از پانچ های کوچک و با چشم مسلح برداشت مو از پشت سر آغاز می گردد. برداشت مو از پشت سر با پانچ دستی یا میکروموتور صورت می پذیرد و بسته به تعداد گرافت ها چند ساعتی به طول می انجامد. جالب است بدانید سوراخ های پشت سر به بخیه نیاز ندارد و با سرعت باور نکردنی تنها ظرف چند روز بهبود می یابد. فولیکول های برداشت شده در در ظرف شیشه ای حاوی سرم نمکی خنکی قرار داده می شود تا در دمای اتاق از بین نروند. در این محلول خنک فولیکول ها مو به مدت ۵ ساعت زنده می مانند.

طراحی مو در روش FIT

نمونه ای از طراحی مو در روش FIT

۲-ایجاد شکاف های ظریف در منطقه طاسی: ابتدا در این روش ناحیه طاسی سر بعد از ضدعفونی، بی حس می گردد. سپس با اسنتفاده از تیغ های بسیار نازک و کوچک تعداد زیادی شکاف ایجاد می گردد. در این مرحله دقت در زاویه فرورفتن تیغ در پوست بسیار حائز اهمیت است زیرا فولیکول های مو زاویه شکاف را به خود می گیرند. شکاف خها خیلی سطحی یا خیلی عمیق نیستند زیرا فولیکول ها به خوبی در پوست سر قرار می گیرند و بعد از رشد نمای عروسکی به خود می گیرند و بعد از آماده شدن شکاف ها مرحله کاشت مو آغاز می گردد.

کاشت فولیکول در روش FIT

نمونه ای از کاشت فولیکول در روش FIT

۳-کاشت فولیکول مو: در این روش گرافت ها یک به یک در داخل شکاف پوست قرار داده می شود. این کار به سرعت و بدون فشار به ریشه مو انجام می گیرد. گرافت یک تار مویی است که در خط رویش مو کاشته می شود تا خط مو نمای عروسکی پیدا نکند. کاشت گرافت ها بسته به تعداد گرافته ها ۲ یا ۳ ساعت طول می کشد و در یایان این مرحله باز بینی نهایی انجام می گیرد و سر بیمار پانسمان می شود. در این روش فولیکول از طریق شکاف بر روی پوست سر انجام می گیرد ولی در روش روش FUT از پلاکت های موجود در خون فرد استفاده می شود و بعدها بر روی نواحی طاس و کم مو تزریق می شود.

کاشت مو به روش FIT

نمونه ای از کاشت مو به روش FIT

آیا موهایی که در روش غیر جراحی FIT از پشت سر برداشته می شوند دائمی هستند؟

مو های ناحیه بانک مو نسبت به هورمون مردانه DHT هستند و بعد از کاشت مو ریزش ندارند.

آیا کاشت مو به روش غیر جراحی FIT درد دارد؟

بعد از تزریق داروی بی حسی بیمار هیچ گونه ناراحتی یا درد نخواهد داشت و حتی بعد از عمل نیز نیاز به مسکن ندارد.

تراکم یا پر پشتی موهای کاشته شده به روش FIT به چه میزان است؟

تراکم کاشت کاملا بستگی به تعداد گرافت ها و وسعت طاسی دارد. اگر وسعت طاسی زیاد نباشد می توان شکاف های ریز با تراکم زیاد در پوست سر ایجاد نمود و تراکم موها را تا حد امکان افزایش داد.

چه افرادی مناسب برای کاشت مو با روش FIT  است؟

معمولا افرادی که در ناحیه پشت سر موهای مشکی و ضخیم و پر پشت دارند، برای این روش مناسب تر هستند. البته جنس پوست و عکس العمل آن در برابر فشار پانچ نیز بسیار مهم است. گاهی اوقات لازم است یک تست اولیه انجام می گیرد تا از سلامت ریشه مو مطمئن شوند و بعد کاشت مو به این روش انجام گیرد.

روش FIT دارای چه محاسنی است؟

۱-پوست سر برش داده نمی شود به همین دلیل شخص بعد از عمل درد نخواهد داشت.

۲-در این روش پوست بخیه نمی خورد نیاز به مراجعه مجدد فرد برای کشیدن بخیه نیست.

۳-خط بخیه در پشت سر باقی نمی ماند بلکه نقطه های سفید لابه لای موها پنهان می شود و شخص می تواند موهای سر را خیلی کوتاه نگه دارد.

۴-در روش FIT پشت سر بخیه نمی خورد و شخص می تواند بعد از ۲ هفته به ورزش های سنگین ازقبیل شنا یا بدن سازی بپردازد.

منبع: iranhair.net

مطالب مرتبط
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه یک میلیون تومانی فقط تا سه روز دیگر فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینیک رز تخصصی ترین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید