menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
معرفی محلول ماینوکسیدیل و نحوه استفاده آن
چهارشنبه ۲ دی ۹۶ - ۱۶:۵۶
(2 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

محلول ماینوکسیدیل

 محلول ماینو کسیدیل

تصویری از محلول ماینو کسیدیل

ماینوکسیدیل هم مانند سایر دارو ها که عوارضشان برای از بین بردن بیماری های بهره می گرفتند. در گذشته ماینوکسیدیل به صورت قرص برای درمان فشار خون بالا استفاده می شد در آن زمان یکی از عوارض این قرص پر مویی بود که همین عارضه سبب گشت تا دانشمندان محلولی به ماینوکسیدیل تولید کنند که امروزه برای افزایش مو و جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. محلول ماینوکسیدیل به صورت تخصصی برای درمان ریزش مو استفاده می گردد. از این محلول برای ریزش مو با الگوی سکه ای توسط پزشک متخصص تجویز می گردد. از طرف دیگر این محلول در تقویت مو هم موثر است و عموما برای موهای کرکی و ضعیف تجویز می گردد.

رشد موهای تازه با استفاده از محلول مینوکسیدیل: 

بعد از کاشت مو، زمانی که شاهد روییدن موهای جدید شدیم. اولین تارهای ممکن است به علت تازگی و نرمی آن قدر قابل رویت نباشد. ماینوکسیدیل زمان رشد مو را سرعت می بخشد و موهای نازک را بلندتر خواهد بود. اما مکانزیم دقیق این محلول برای افراد مختلف متفاوت است.

نحوه استفاده از محلول ماینوکسیدیل:

 محلول ماینو کسیدیل

نمونه ای از استفاده از محلول ماینو کسیدیل بر روی سر

داروی ماینوکسیدیل دو نوع مختلف دارد. یکی ۲ درصد و دیگری ۵ درصد است که عموما از محلول ماینوکسیدیل ۲ درصد برای بانوان و مناطقی از بدن هم چون ریش و سبیل برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و از محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد هم برای موی آقایان استفاده می شود. برای استفاده از محلول از سر انگشتان یا لوله مخصوص اسپری استفاده کنید. این محلول را هر شب قبل از خواب به روی مو بمالید. سپس دست هایتان را بعد از پایان و سایر نقاطی که نیاز به محلول نیست بشویید.

مزایای استفاده از محلول ماینوکسیدیل:

متخصصین کاشت مو بر این باورند که استفاده از این محلول بر مردانی که سنشان در حدود ۲۰ سال است و موهای نازک تاثیری بسیار می گذارد. اگر طاسی به صورت ارثی باشد با استفاده از این محلول مشکلش قابل حل است. این محلول به راحتی تهیه می گردد.

عوارض محلول ماینوکسیدیل:

این محلول نیز ماندد سایر داروها با معایب و عوازضی همراه است که از بارزترین این عوارض می توان به خارش های پی در پی، سوزش، قرمز شدن پوست، التهاب، نازک شدن پوست، تاثیر در هورمون های جنسی، گران تمام شدن به دلیل مصرف مکرر و طولانی مدت، ریزش مجدد مو بعد از قطع محلول اشاره کرد.

عوارضی هم چون ورم کردن دست و پا، سردرد، تغییر در تعداد ضربان قلب و نامنظم شدن آن، پایین آمدن فشار خون، افزایش سریع وزن و درد ناحیه سینه به ندرت پیش می آید.

استفاده از محلول ماینوکسیدیل برای زنانی که بار دار هستند، سنین پایین تر از ۱۸ سال و بالاتر از ۶۵ سال، کسانی که دچار بیماری هایی هستند که باعث به وجود آمدن زخم در پوست می شود، ممنوع است.

منبع: iranhair.net

 

مطالب مرتبط
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه یک میلیون تومانی فقط تا سه روز دیگر فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینیک رز تخصصی ترین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید