menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب
یکشنبه ۲ اسفند ۹۵ - ۲۲:۳۵
(0 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب

کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب

کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب

کاشت مو

کاشت مو به روش FUT به همراه مزایا و معایب کاشت مو به روش fut را برای شما در ادامه به همراه تاریخچه کاشت مو در ایران و جهان قرار داده ایم.

ریزش مو دلایل بسیاری دارد که باید بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شود. با توجه به دلایل ریزش مو درمان مناسب و نتیجه بخش توسط متخصص صورت می‌گیرد. به طور تقریبی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تار مو در سر وجود دارد که بیش از ۸۰ درصد آنها در حال رشد هستند. به طور متوسط روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو در حال ریزش است و همچنان که یک مو می‌ریزد موی جدید جای آن را می‌گیرد، اما مشکل زمانی شروع می‌شود که موهای ریزش یافته بیشتر از موهای رویش یافته جدید باشد یا رشد موهای جدید ضعیف شود. عوامل مختلفی می‌تواند بر سیکل رشد اثر کرده و باعث ریزش موقت یا دائمی شوند. شایع‌ترین علت طاسی در مردان هورمون آندروژن و عامل ژنتیک است.

از دیگر عوامل ریزش مو (خصوصا در بانوان)

استرس

افسردگی

قاعدگی

رژیم غذایی سخت و نامناسب

استفاده از داروهای هورمونی

مصرف قرص‌های ضد بارداری در طولانی مدت

کمبود روی یا آهن

آسیب‌های فیزیکی طولانی مدت مثل تحریک، فشار و کشش تار مو (استفاده از اتوی مو، سشوار، بیگودی و…)، پرکاری و کم کاری تیروئید، کم خوابی و …هستند.

موارد فوق معمولاً به صورت موقتی هستند که اگر در زمان مناسب و تحت نظر پزشک باشد قابل درمان است.

تاریخچه کاشت مو

در دهه 1820 میلادی تئوری کاشت موی طبیعی با انجام یک طرح پژوهشی در حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسید. کاشت موی طبیعی برای اولین بار در انسان توسط پزشکی ژاپنی به نام دکتر اوکودادر سال ۱۹۳۹ به انجام رسید و سپس در سال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی اورنتریخبرای اولین بار اثر درمانی کاشت مو جهت رفع ریزش موی مردانه را توصیف کرد.

داشتن موهای زیبا و پرپشت امروزه یکی از معیارهای زیبایی است.

نخستین پیوندهای انجام شده براساس برداشت توده هایی کوچک از موی پس سر با وسایلی برنده و مدور موسوم به “پانچ” شکل گرفتند.

که گرچه موهای کاشته شده با این روش رشد می‌کردند، ولی چون هر یک از این پیوندها حدود ۱۵ تا ۲۰ تار مو را در بر می‌گرفت، نمای ظاهری ناحیه کاشته شده ظاهر مناسبی نداشت و نمای موی عروسکی و یا مسواک را به سر می‌داد.

کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب

کاشت مو به روش FUT + مزایا و معایب

پیدایش کاشت مو به روش FUT

در سال‌های اخیر استفاده از دسته‌های کوچکتر مو موسوم به میکرو گرافت و مینی گرافت سبب نتایج بسیار رضایت بخش و طبیعی شده است. نتایج حاصل از پیوند موهای اولیه منجر به ناامیدی و بدبینی پزشکان و مراجعین شد، اما پیشرفت دانش پیوند مو نشان داد که می‌توان به جای برداشت موها با پانچ یک نوار از پشت سر جدا کرده و سپس آن نوار را به قطعات کوچکتری تقسیم کرد و سپس آن نوار را در سوراخ‌های پانچ شده جلوی سر کاشت.

این تکنیک که در ابتدا مینیگرافت نام گرفت شامل قطعه کردن نوار پشت سر به گرافت های ظریف که شامل حدود ۸ تار مو هستند می‌شود. با مشخص شدن این که گرافت‌های کوچک‌تر هم توانایی بقا دارند تکنیک میکروگرافت که شامل گرافت‌هایی با یک تا سه تار مو است پا به عرصه ظهور گذاشت نتیجه به دست آمده از این روش‌ها طبیعی‌تر از استفاده از پلاکهای بزرگ ۲۰ تایی بود ولی باز هم گرافت های کاشته شده ظاهر کاملاً طبیعی نداشتند پس محققان به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاسی سر شدند که منجربه ایجاد روش FUT شد.

کاشت مو به روش FUT

در این روش با برش جراحی یک برش یا استریپ به ابعاد متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر برداشته شده و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل شده و به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت ها به ناحیه گیرنده منتقل شده و در سوراخ هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

مزایای روش FUT

امکان کاشت مو در یک جلسه

امکان ایجاد تراکم مناسب در افراد با درجات بالای طاسی و احتمال بالای پایداری پیوندها

معایب روش FUT

ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر که احتمال باقی ماندن اسکار یا جوشگاه در آن وجود دارد، کاسته شدن حجم بانک مو به نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک و یا حداکثر دو باردیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد، وجود خونریزی، محدودیت انجام آن در کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد یا در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند و وجود عوارض پس از جراحی از قبیل تورم سر و صورت، درد و یا باقی ماندن اسکار.

کاشت مو www.iranhair.net

مطالب مرتبط
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه 500 هزار تومانی فقط تا 10 آذر ماه فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینک رز تخصصی ترین کلینک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید