menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
help_outlineدلایل ریزش مو واضح است؟. keyboard_arrow_down
علل ریزش مو بویژه در آقایان در حقیقت عدم تناسب بین سرعت ریزش و سرعت رویش موهای سر است و طاسی یا Alopecia نتیجه ریزش مو می باشد که در آن بخشی از سر (یا صورت) دچار بی موئی می شوند این بی موئی می تواند کامل باشد یعنی منطقه طاس شده کاملا فاقد مو باشد و یا اینکه موها بصورت ضعیف و پرز مانند شده باشد.
help_outlineمن دچار ریزش مو شده ام بنظر شما بعنوان قدم اول چه اقداماتی انجام دهم ؟ آیا استفاده از شامپوهای ضد ریزش مو را توصیه می کنید؟ keyboard_arrow_down
بعنوان اولین اقدام به یک پزشک مراجعه نمائید تا علت ریزش موی شما را تشخیص دهد . بعنوان مثال اگر علت ریزش موی شما استرس یا کم خونی یا کم بود مواد معدنی یا اختلالات تیروئیدی باشد توقع نداشته باشید که با مصرف شامپوی ضد ریزش مشکل بر طرف شود. پس از برسی توسط پزشک و تشخیص علت آن، اقدامات شروع شود. اقدامات انجام شده بستگی به علت دارد بعنوان مثال اگر کم خونی وجود دارد باید درمان شود. در این مواقع شاید نیاز به یک تیم پزشکی باشد مثلا اگر اختلال تیروئد داشته باشید باید توسط متخصص غدد درون ریز معاینه و درمان شوید و یا اگر اختلال عصبی داشته باشید به یک متخصص روان پزشکی ارجاع داده شوید تا مشکل بصورت کاملا تخصصی حل گردد. اما در صورتی که به یکی از عللی دچار عارضه ریزش مو شدید که نیاز به کاشت مو برای درمان آن دارید کلینیک آرا آخرین تکنولوژی روز و مجربترین پزشکان را در اختیار شما قرار خواهد داد.
help_outlineآیا کاشت مو با لیزر هم امکان پذیر است؟ keyboard_arrow_down
این جمله برای بازاریابی است. لیزر در کاشت مو فقط نقش برش، شکافتن و یا ایجاد سوراخ را بر عهده دارد. لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کند به بافتهای محل برش آسیب می‌رساند و در محل دهنده و گیرنده خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از جمله مشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره نمود به این دلیل که در اثر حرارت لیزر مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده شدیدا آسیب دیده و خونرسانی به محل کمتر است. همچنین به دلیل حرارت بالا فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب دیده و یا از بین می‌روند. به همین دلیل پزشکان در جراحی کاشت مو تمایلی به استفاده از لیزر ندارند. لیزر با توان پایین البته بعد از کاشت و به منظور تحریک دوباره فولیکولها برای آغاز مجدد فعالیت عادی و رشد و نمو طبیعی خود مورد تأیید مجامع علمی قرار گرفته و در کلینیک ما نیز به رایگان در اختیار مراجعین محترم قرار داده می شود.
help_outlineکاشت ابرو به چه صورت انجام می شود؟ keyboard_arrow_down
جهت کاشت ابرو٬ موها از پشت سر ( ترجیحا موهای نازکتر ) برداشت شده و موهای تک یا دو تار در ابرو کاشت می شود. باید توجه داشت که تراکم کاشت ابرو هیچگاه مثل ابروی طبیعی نخواهد شد .البته با تکرار عمل کاشت میتوان تراکم کار را بالا برد.موهای کاشته شده خصوصا در ناحیه دم ابرو ( انتهای خارجی ) به خاطر زاویه تند ابروی طبیعی ممکن است از نظر خواب مو مشکل داشته باشد و اصطلاحا سیخ سیخ شود و در این صورت باید ابرو را با پماد ویتامین A+D یا روغن زیتون و یا fish oil ( روغن ماهی ) چرب نموده و جهت داد.لازم به ذکر است که موی کاشته شده در ناحیه ابرو تا مدتی ( حتی تا ۵ سال ) از نظر رشد مانند موی سر است و باید دائما کوتاه شود. در مجموع بیشترین موارد کاشت ابرو در مورد ابروهایی است که یا آسیب دیده اند ( جای بخیه ) یا سوخته اند و یا در اثر آسیبهائی مثل تاتو کاملا از بین رفته اند. توجه داشته باشید که کاشت ابرو هیچگاه جهت پر پشت کردن ابرو بکار نمی رود. در صورتی که علت ریزش ابرو بیماریهائی مثل DLE یا تریکو تایلو مانیا و کم خونی و... باشد باید ابتدا آن بیماریها که در واقع عامل اصلی ریزش هستند، درمان شوند در غیر این صورت کاشت ابرو فایده ای نخواهد داشت .
help_outlineآیا بعد از عمل پانسمان الزامی است؟ keyboard_arrow_down
در کلینیک آرا ، بر روی منطقه کاشته شده پانسمانی انجام نمی شود و به جز یک پوشش محافظتی غیر متصل برای حفاظت از آلودگی و گرد و غبار و ورود ذرات آلوده به محیط حساس کاشت چیزی توصیه نمیشود. ذکر این نکته ضروری است که در زمان عمل بایستی با توجه به تازه بودن زخمها نکات و مراقبتهایی را در هفته نخست عمل همچنان رعایت نمود تا نتیجه عمل به بهترین نحو ممکن حاصل شود. روی منطقه برداشت نیز پانسمانی برای چند ساعت انجام می شود که توصیه می شود در طول روند کاشت و ابتدای هر روز بیمار قبل از مراجعه به کلینیک قسمت برداشت در روز قبل خود را با محلولهای توصیه شده توسط پزشک شستشو داده و بگذارد محل برداشت خشک شده و آماده مرحله برداشت بعدی شود.
help_outlineممکن است کاشت و پیوند مو باعث آسیب به موهای قبلی فرد شود؟ keyboard_arrow_down
بلی، اگردر هنگام سوراخ زدن برای کاشت دقت لازم صورت نگیرد ریشه موهای اطراف آسیب می بیند و باعث ریزش آنها می شود. زدن سوراخ در محل کاشت به دقت و سرعت زیادی احتیاج دارد و جهت رویش موهای فرد و چینش مناسب و یکنواخت این موها از شروط اصلی موفقیت این روش است. بنابراین ممکن است در صورتی که فرد انجام دهنده عمل کاشت از توانایی و مهارت لازم برخوردار نباشد به این موهای ارزشمند آسیب برساند. این نکته اهمیت توجه به تجربه و دقت فرد جراح را بیش از پیش نشان می دهد.
help_outlineدر هر جلسه کاشت مو، حداکثر چند گرافت کاشته می شود؟ keyboard_arrow_down
درروش FITدر یک روز کاری در حدود ۷۰۰-۱۶۰۰ گرفت (معادل ۲۱۰۰-۴۸۰۰ تار مو) کاشته می شود.البته این موضوع به جنس پوست سر ، بانک موی موجود، حوصله بیمار و تبحر پزشک و دستیاران او بستگی دارد. میزان بیشتر کاشت مو در یک روز هر چند با وجود تکنولوژی های امروزی میسر است اما به دلیل اینکه تغییرات زیادی را در زمان کوتاه به پوست سر بیمار وارد نموده و فرصت لازم برای تطبیق و بازیابی فولیکول با پوست را فراهم نمی کند معولا توصیه نمی شود با این وجود در صورت درخواست بیماران می توان این کار را هم انجام داد و تبلیغات برخی مراکز در انحصار این روش تنها رقابتهای تجاری برای جذب مشتری است.
help_outlineلطفا در کمال صداقت توضیح دهید FIT بهتر است یا FUT ؟ keyboard_arrow_down
در حقیقت به این سوال به طور کلی نمی توان پاسخ داد.زیرا هر بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای یک روش باشد و هر پزشک نیز در یکی از این روشها تبحر بیشتری داشته باشد.با این وصف مزایا و معایب هر کدام از روشها در ذیل آمده است. تنها مزیت روش FUT که در FIT وجود ندارد سرعت عمل بالاست و بیبشتر در مواردی که بیمار فرصت چندان یا حوصله لازم را تدارد از این روش استفاده می شود. البته ماندن اسکار یا همان جای زخم در پشت سر و عدم امکان برداشت با تعداد بالا نیز از معایب این روش می باشد. در روش FIT زمان کار بسته به تعداد موی لازم از یک تا پنج روز طول می کشد.علت آن هم تفاوت درنوع برداشت است.چون تعدادی گرفت برداشت شده و در مدت کمتر از ۴ساعت کاشته می شوند امکان از بین رفتن سلولها در این روش صفر است. لازم به ذکر است که کاشت در FITوFUT هیچ تفاوتی ندارد اما مزیت کاشت در Fit این است که فاصله بین زمان برداشت تا زمان کاشت کمتر شده و در نتیجه احتمال رسیدن آسیب به فولیکولهای انتقالی به کمترین میزان خود می رسد
help_outlineقسمتی از پوست سر من سوخته است و بر روی آن مو وجود ندارد.آیا امکان کاشت مو بر روی آن می باشد؟ keyboard_arrow_down
بله ، کاشت مو بر روی اسکار سوختگی و یا خراشهای عمیق حاصل از زخم بر روی پوست هم در نواحی مختلف سر و هم در صورت انجام پذیر است..
help_outlineآیا موها یا ریش و سبیل کاشته شده، قابل اصلاح کردن و تراشیدن می باشد؟ keyboard_arrow_down
بله، موی کاشته شده کاملا طبیعی است ورشد می کند وقابل اصلاح آرایش و تراشیدن می باشد. این مو دقیقا هماننند قبل به رشد و نمو خود ادامه می دهد و چون از ژن خود شما و در واقع متعلق به خود شماست هیچ گونه تحریکی و یا تداخلی با سیستم ایمنی شما نخواهد داشت.
help_outlineآیا جهت کاشت مو، می بایست تمام موها کوتاه یا تراشیده شود؟ keyboard_arrow_down
بله، در حقیقت به دلیل خطر عفونت و سهولت در برداشت در همه روشهای کاشت مو باید موها ماشین شود وتبلیغاتی که در این زمینه در رابطه با عدم نیاز به کوتاه کردن موانجام می شود کاملا غیر علمی وبعضا برای مراجعین گرامی خطرناک می باشد.
help_outlineآیا بیمار در حین عمل و یا پس از عمل احساس درد خواهد داشت؟ keyboard_arrow_down
خیر، این عمل با روش بیحسی موضعی انجام می شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بیحسی در ابتدای عمل می باشد، در حقیقت ممکن است در بیشتر طول عمل شما درخواب باشید. پس از عمل نیز با وجود تجویزمسکن، اکثر بیماران نیازی به استفاده از مسکن ندارند.
help_outlineآیا اسکار و یا جای سوراخ های برداشت مو در روش MFIT/FIT باقی می ماند؟ keyboard_arrow_down
خیر، همان طور که اشاره شد دستگاه های برداشت کاملا مکانیزه و دقیق است و قطر سوراخ های ایجاد شده تنها کمی بیشتر از قطر فولیکولها ست و از این رو به خوبی و بدون هیچ اثری ترمیم می شوند. و حتی اگر فردی موهای پوشش دهنده بخش برداشت را بسیار کوتاه کند باز هم اسکاری مشاهده نخواهد شد.
help_outlineآیا در محل کاشت موها اثر زخم سوراخ ها باقی می ماند؟ keyboard_arrow_down
خیر ، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کاشت طبیعی مو و ورود ابزارکهای فوق ظریف امروزی تنها شکافی به اندازه بیرون آمدن افشانه های مو بر روی پوست ایجاد می شود و به هیچ عنوان اثر دیگری از خود باقی نمی گذارد و موهای کاشته شده کاملا با سایر موهای موجود مشابهت داشته و قابل تشخیص نخواهند بود.
help_outlineآیا موهایی که به روشهای طبیعی (MFIT /FUT/FIT) کاشت و پیوند می یابند دائمیند و ریزشی همانند موهای قبلی نخواهند داشت ؟ keyboard_arrow_down
بلی ، این موها کاملا دائمی هستند و در آینده تحت هیچ شرایطی نیز ریزش نخواهند داشت. این موها از پشت سر معروف به ناحیه امن در برابر ریزش برداشته می شوند. موهای پشت سر هم بدلیل عدم وجود گیرنده های هورمون DHT مستعد ریزش نیستند و در برابر ریزش با الگوی مردانه مقاوم هستند و به هرجایی منتقل شوند این ویژگی خود را حفظ می کنند .در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو طبیعی دوام دائمی موهای مقاوم در برابر نارساییهای ژنتیکی در پشت سر می باشد.
help_outlineهزینه کاشت مو چقدر هست؟ keyboard_arrow_down
هزینه کاشت مو بسیار متغییر است و به عواملی از جمله روش کاشت مو، مقدار تراکم و... وابسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت رایگان از ما مشاوره بگیرید.
از دکتر بپرسید

اگر پاسخ سوالتون رو دریافت نکردید میتونید با تکمیل فرم زیر سوالتون رو از دکتر بپرسید.

autorenew
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه یک میلیون تومانی فقط تا سه روز دیگر فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینیک رز تخصصی ترین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید