menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
دلایل بروز جوش بعد از کاشت مو
چهارشنبه ۲ آبان ۹۶ - ۱۰:۲۶
(1 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

 

ایران هیر : گاهی پیش می آید که بعد از کاشت مو سر دچار جوش زدن می کند در این جا گفته متخصصان درباره دلایل بروز جوش بعد از کاشت مو و راهی برای حل این مشکل می پردازیم .

 

 

در چه صورت بعد از کاشت مو سر جوش می زند ؟ جوش زدن پس از کشت مو به اندازه یک تا دو عدد پس از گذشت دو ماه امری طبیعی است.اما اگر تعداد آن بیشتر باشد خطرناک بوده و می بایس درمان شود.

اگر در محل بیرون آمد ساقه از ریشه موی در حال رشد شاهد جوش قرمز التهابی بودید نگران نشوید.اغلب اجوش هایی خود به خود برطرف می گردد.

به گزارش ایران هیر ، در واقع تا هنگامی که بیتر از ۴۰ تا ۵۰ درصد از تراکم مو کم نشده باشد ، به علت کم بودن فضا در میان موهای فرد نمی توان ما بین آن ها شکاف ایجاد کنیم و اگر به زور در میان این فواصل شکاف ایجاد کنیم امکان آسیب رساندن بو ریشه مو افزایش می یابد و علاوه بر آن ممکن است این ریشه ها به سایر ریشه ی مو فشار وارد کرده و مزاحمت ایجاد کنند که این اتفاق سبب پیدا شدن کیست مویی و جوش های چرکی در هنگام در آمدن مویی که کاشته شده است می شود.

بهترین زمان کاشت مو زمانی است که به میزان ۴۰ تا ۵۰ درصد از موها دچار ریزش شده اند کاشت مو را انجام داد تا خللی در روند آن ایجاد نشود.

در هفته دوبار پشت سر خود را نم نگه دارید .با حوله گرم و مرطوب ، کمپرس و یا اسفنج خیس و گرم انجام داد.این کار باعث افزایش سرعت بهبود زخم ها پس از کاشت مو می شود و همچنین ناحیهبراشت مو (اسکار) کمتر دیده می شود.

تا دوهفته بعد از عمل FUT  از خم کردن سر خود به سمت رو به رو جلوگیری کند.فایده این کار این است که پوست قسمت پشتی سر کشیده شده و ناحیه اسکار بیشتر دیده شود.

تا سه و چهار روز پس از عمل سر را تمیز نگه دارید.اگر تمیز نباشد نواحی کاشت دچار شوره ، پوسته و چربی خواهد شد و ممکن است با این اتفاق پوست سر دچار جوش های چرکی و کیست شود که درمان این امر دشوار می باشد و ممکن است به مو هایی که کاشته شده اشست آسیب وارد نماید.

ایجاد جوش چربی پس از کاشت مو جای نگرانی ندارد این جوش ها از چند هفته تا ۲ تا ۴ ماه پس از عمل امکان ایجاد شدنشان است که برای جلوگیری از آن ها می بایست پوست سر را به خوبی بشویید و علاوه بر آن می توان از کمپرس گرم و یا آنتی بیوتیک هایی که به صورت موضعی هستند استفاده کنید.اما اگر این موارد به کار نیامد می توانید از آنتی بتوتیک های خوراکی طبق دستور پزشک معالج استفاده کنید.

نکته : اگر جوش ها در پشت سر بیشتر از قسمت های دیگر سر بود به پزشک مربوطه مراجعه کنید .

همچنین می توانید کاشت مو در اراک و استان مرکزی را در این لینک مشاهده کنید

گردآوری : www.iranhair.net

مطالب مرتبط
close
مشاوره رایگان

مشاوره صد در صد رایگان را از ما بخواهید. شماره خود را وارد کرده تا بهترین مشاوران کلینیک رز با شما تماس بگیرند.

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید