menu
@iranhairnet
کانال تلگرام
09199126008
شماره موبایل
02144975128
مشاوره رایگان
person ثبت اطلاعات
مقایسه روش های مختلف کاشت مو
یکشنبه ۲ دی ۹۶ - ۱۶:۱۱
(2 رای)


برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در بالا تماس بگیرید.

مقایسه روش های مختلف کاشت مو

 کاشت مو

نمونه ای از کاشت مو

حدود ده سال پیش کاربرد FIT به عنوان روش جایگزین در مقابل کاشت مو به روشFUT از ناحیه پشت سر مطرح شد. در حقیقت تعداد زیادی از پزشکان این روش را مورد آزمایش قرار دادند ولی میزان موفقیت آن ها بسیار متفاوت بوده است. در روش FIT گرافت ها مو به صورت تک به تک از نواحی واقع در پشت سر و اطراف گوش ها برداشت می شدند. اخیرا با ارائه انواع دستگاه ها برای استفاده از روش FIT میزان علاقمندی به استفاده از این روش افزایش یافته است. در حقیقت روش FUT از بسیاری جهات از جمله ایجاد جوشگاه، میزان بقایای گرافت ها، کیفیت گرافت ها از لحاظ ساختمانی، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه عمل نسبت به FIT برتری دارد.

تفاوت کاشت مو به روش SUT با کاشت مو به روش FUT و روش FIT

۱-در کاشت مو به روش SUT تمام مراحل کاشت مو در یک جلسه به طور کامل انجام می شود ولی در کاشت مو به روش FUT و FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب برای کاشت مو است.

۲-از دیگر ویژگی های کاشت مو به روش SUT این است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها ار ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه  های تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می گیرد. این مساله در حالی است که که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUTمراحل برداشت و کاشت مو توسط انسان انجام می گیرد و تمامی مراحل آن توسط تکنسین های مجرب صورت می پذیرد.

۳-رعایت اصول بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. یکی از فاکتورهایی که روش SUT با روش FITو روش FUT را از یگدیگر متمایز می کند تعبیه محفظه ای در داخل دستگاه است که تمام گرافت ها توسط دستگاه برداشته می شود و در آن محفظه حفظ و نگهداری می شود.

تراکم مو و طاسی

نمونه ای از تراکم مو و طاسی

۴-مهم ترین نکته در کاشت مو میزان تراکم مو است که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT بسیار پایین است ولی در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالاست.

۵-دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT از اصلی ترین مشکلات به شمار می آید در حالی که در روش کاشت مو به روش SUT عاملی به نام دوران نقاهت وجو ندارد یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش SUT می تواند به زندگی عادی خود باز گردد.

خط اسکار

نمونه ای از باقی مانده خط اسکار بر روی سر بیمار

۶-به روز بودن و پیشرفت تکنولوژی همیشه دقت در ظرافت کار را ثابت می نماید. در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT برداشت تمامی بافت های زیر فلپ حتی غالبا غیر لازم برای برداشت مو و کاشت مو می باشد را نیز برداشت می کنند که بعد از مدتی شاهد به جا ماندن خط اسکار در پشت سر بیمار خواهد بود.

تراکم مو در روش sut

نمونه ای از تراکم مو در روش sut

۷-از دیگر مزایا کاشت مو به روشSUT خط رویش بسیار طبیعی است که بر خلاف کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روشFUT که جلوه موها به شکل عروسکی و یک دست است در کاشت مو به روش SUT این موها و خط به صورت نامنظم است که باعث می شود بسیار طبیعی به نظر آیند.

منبع: iranhair.net

مطالب مرتبط
close
ویزیت رایگان و تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف ویژه یک میلیون تومانی فقط تا سه روز دیگر فرصت دارید. کافیست اطلاعات خود را وارد کرده تا مشاوران مجرب ما با شما تماس بگیرند. کلینیک رز تخصصی ترین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران

autorenew
کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشت مو سر کاشت موی طبیعی می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام کاشت مو کلیک کنید