کاشت موی مصنوعی

کاشت موی مصنوعی به چه صورت است؟

در ابتدای بحث باید بدانیم زمانی که از کاشت موی مصنوعی یاد می کنیم باید بدانیم منظور تارهای موی مصنوعی است که به وسیله شرکت ها در کشورهای معتبر و اروپایی تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد و این راهکاری است که در اکثر کشورها مورد توجه همگان است. نکته قابل توجه این است که این تکنیک استاندار نیست و عوارض زیادی را به دنبال دارد که برخی از آنها عفونت، ایجاد کیست، احتمال بروز سرطان پوست، آلوپسی، آلرژی و حساسیت و ... می باشد که برای انجام نیاز به ظرافت و دقت بسیار زیادی می باشد .

روش کاشت موی مصنوعی که از قدیمی ترین تکنیک های بازسازی موی سر میباشد و کاری بس مجاز نمی باشد،  دارای محدودیت هایی می باشد. یکی از نکات قابل توجه که در واقع از معایب این کار به شمار می آید این است که در این نوع کاشت نیازی به استفاده از سوزن های مخصوص نیست و این خود گاهی موجب می شود که مشکلات جدی برای فرد ظاهر شود که درمان آن کار بسی دشوار است.

عوارض کاشت موی مصنوعی

عوارض کاشت موی مصنوعی:

همانطور که میدانید یکی از روش های درمان و جراحی زیبایی کاشت موی مصنوعی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کاشت موی طبیعی علاوه بر جنبه مثبت و زیبایی شناختی آن عوارض خاص خود را بر روی فرد بر جای می گذارد و باید در انتخاب رنگ، بافت و ... آن توجه ویژه شود. یکی از عوارض این کار عدم انسجام و هماهنگی فرد با محیط و شرایط زیستی است که گاه خسارات جبران ناپذیری برای فرد به وجود می آورد. از دیگر عوارض کاشت موی مصنوعی این است که شباهت بسیار کمی به موی طبیعی دارند و تارهای آن بسیار غیر طبیعی است و افراد می توانند به آسانی متوجه این عمل شوند.

نکته قابل توجه در این باره این است که این روش درمان ریزش مو و طاسی با اینکه قطعی و دائمی نبوده است اما روشی آسان است و حتی الامکان برای تمامی افراد امکان پذیر می باشد و برای انجام این کار فرد بیمار باید از موی کافی و مناسب برخوردار باشد چرا که این خود یکی از ملزومات کاشت موی مصنوعی است.

در نهایت...

یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه این است که کاشت موی مصنوعی همچون سایر جراحی های زیبایی خود اقدامی دشوار است و به همین سبب باید پزشکان متخصص مسئولیت این کار را بر عهده داشته باشند که این کار به صورت کاملا قانونی صورت بگیرد. یکی از مهم ترین نکات مثبت این روش کاشت مو این است که تارهای مو را گره می زنند و در این روش هیچگونه خونریزی مشاهده نمی شود. افرادی که قصد انجام کاشت موی طبیعی را دارند باید این اقدام را در نزد پزشکان متخصص و با اعتبار انجام دهند و به کلینیک های معتبر مراجعه کنند. در این میان یکی از کلینیک های با تجربه که در این راستا صاحب تیمی مجرب و کارآزموده است که در واقع کلینیک ترمیم موی ایران بیوتی است که توانسته کاشت موی مصنوعی را با کیفیت بالا انجام دهد و بیماران باید پیش از این اقدام، اطلاعات خود را کامل کنند و از تمامی جزئیات این کار آگاه شوند.