پروتز مو

پروتز مو از چه مزایایی برخوردار است؟

همانطور که می دانید روش ها و راهکارهای زیادی برای اینکه افراد موهای دلخواه خود را به دست آورند وجود دارد که یکی از آنها پروتز مو می باشد که ویژگی های خاص خود را دارد. پروتز مو یکی از روش های نیمه دائمی کاشت مو است که در این روش موهای طبیعی و مصنوعی را بر روی پوست سر افراد می کارند و بر خلاف سایر روش های جراحی که مو به صورت مستقیم بر روی پوست سر کاشته می شود در این روش مو بر روی لایه ای نازک که از جنس و مانند پوست سر می باشد کاشته می شود. پروتز مو به چند شکل صورت می گیرد که عبارتند از:

  • یکی از راه های انجام آن گره زدن آن به موی سر فرد است.
  • یکی دیگر از راه های انجام این کار استفاده از چسب های مخصوص گیاهی و.. است.
  • یکی دیگر از راه های انجام و متصل کردن مو به وسیله پروتز استفاده از کلیپس است.

نکته: یکی از نکات مهم در این زمینه این است که در پروتز مو ماندگاری طولانی تری وجود دارد و می توان بر روی آن فعالیت هایی را انجام داد.

مزایا و معایب پروتز مو:

یکی از نکات مهم در زمینه پروتز مو این است که تارهای مو که مورد کاشت قرار می گیرد طبیعی است اما با وجود این شرایط خود دارای مزایا و معایبی می باشد که برخی از آنها:

  • یکی از معایب پروتز مو نیاز به ترمیم مجدد می باشد که کار دشواری است.
  • گاه ممکن است حساسیت، قرمزی و خارش و... را به دنبال داشته باشد.
  • به دلیل اینکه چربی زیر لایه ای از پوست سر جمع می شود ممکن است این عمل بوی بد سر را به همراه داشته باشد.
  • عدم امکان رشد

از مهم ترین مزایای پروتز مو این است که هزینه آن نسبت به سایر روش های کاشت مو کمتر می باشد و همچنین در زمان انجام این کار و پس از آن فرد از هر گونه درد و جراحی مصون می ماند.

هنگام پروتز مو می توان تراکم مو را مشخص کرد و فرد برای انجام تمامی کارهای خود دارای هیچ محدودیتی نمی باشد و تمامی افراد در هر سنی می توانند به این عمل اقدام کنند اما به سبب حساسیت هایی که ممکن است بروز یابد از این رو باید زیر نظر پزشک متخصص این عمل صورت بگیرد. پروتز مو قیمت ثابتی ندارد به گونه ای که در شرایط مختلف و در کلینیک های مختلف هزینه ان متغیر می باشد اما افرادی که قصد انجام چنان کاری را دارند باید بدانند در این زمینه باید جزئی ترین اطلاعات را در اختیار داشته باشند و مشورت های لازم صورت بگیرد.

افرادی که به دنبال کلینیک های معتبر برای انجام پروتز مو هستند باید بدانند یکی از کلینیک های مجرب و معتبر به نام کلینیک ترمیم موی ایران بیوتی که در تمامی زمینه ها توانسته بهترین خدمات خود را به مشتریان عرضه کند. این کلینیک نه تنها فعالیت خود را با عالی ترین کیفیت انجام می دهد بلکه هزینه آن نیز مناسب تر از سایر مکان ها است و به همین سبب است در هنگام انجام عملیات مربوط به مو این کلینیک برای افراد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.